LQW2BAS10NJ00L
Description
FIXED IND 10NH 600MA 100 MOHM
DataSheet
LQW2BAS10NJ00L PDF
Type Description
Series:LQW2
Type:Wirewound
Material - Core:Air
Inductance:10 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:4.3GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2015 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Height - Seated (Max):0.060" (1.52mm)