SRR0745A-681M
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 680UH 240MA 2.8OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SRR0745A-681M PDF
Type Description
Series:SRR0745A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:680 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):240 mA
Current - Saturation (Isat):280mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.8Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1210R-122K
1210R-122K
FIXED IND 1.2UH 497MA 750 MOHM
SDR0302-680KL
SDR0302-680KL
FIXED IND 68UH 300MA 1.85OHM SMD
SDS850R-822N
SDS850R-822N
FIXED IND 8.2UH 1.75A 80 MOHM
SRR0745A-681M
SRR0745A-681M
SiT3372AI-1E2-33NE10.240000Y
SiT3372AI-1E2-33NE10.240000Y
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
CONN RCPT 54POS 0.1 GOLD PCB