LQH43NN122K03L
Description
FIXED IND 1.2MH 45MA 30 OHM SMD
DataSheet
LQH43NN122K03L PDF
Type Description
Series:LQH43
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.2 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):45 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):30Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:1.8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)