ASPI-0418FS-220M-T3
Description
FIXED IND 22UH 900MA 290 MOHM
DataSheet
ASPI-0418FS-220M-T3 PDF
Type Description
Series:ASPI-0418FS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):900 mA
Current - Saturation (Isat):950mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):290mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)