P3519R-683J
Description
FIXED IND 68UH 524MA 1.07 OHM
DataSheet
P3519R-683J PDF
Type Description
Series:P3519R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):524 mA
Current - Saturation (Isat):520mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.07Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)