ADL3225VT-100M-TL000
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 450MA 150 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ADL3225VT-100M-TL000 PDF
Type Description
Series:ADL-VT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):450 mA
Current - Saturation (Isat):450mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)