ISC1210SY390K
Description
FIXED IND 39UH 105MA 5.9 OHM SMD
DataSheet
ISC1210SY390K PDF
Type Description
Series:ISC-1210
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Iron Powder
Inductance:39 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):105 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):5.9Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:14MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)