MLF1608E100JTD25
Description
FIXED IND 10UH 10MA 1.7 OHM SMD
DataSheet
MLF1608E100JTD25 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):10 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.7Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant:30MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2 MHz
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)