LMLP05A6M6R8DTAS
Description
FIXED IND 6.8UH 2.4A 150MOHM SMD
DataSheet
LMLP05A6M6R8DTAS PDF
Type Description
Series:LMLP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron Powder
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.4 A
Current - Saturation (Isat):3.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)