XFHCL4-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 12A 15 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL4-4R7M PDF
Type Description
Series:XFHCL4
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):12 A
Current - Saturation (Isat):27A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):15mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)