AMPLA1004S-R88MT
Description
FIXED IND 880NH 20A 2.9 MOHM SMD
DataSheet
AMPLA1004S-R88MT PDF
Type Description
Series:AMPLA1004S
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Carbonyl Powder
Inductance:880 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):20 A
Current - Saturation (Isat):38A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.9mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)