SLF10145T-3R3N3R7-H
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 3.7A 19.32 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SLF10145T-3R3N3R7-H PDF
Type Description
Series:SLF-H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.7 A
Current - Saturation (Isat):4.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):19.32mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)