LQW15AN4N9C8ZD
Description
FIXED IND 4.9NH 1.2A 71 MOHM
DataSheet
LQW15AN4N9C8ZD PDF
Type Description
Series:LQW15
Type:Wirewound
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:4.9 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):1.2 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):71mOhm Max
Q @ Freq:27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:8GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)