LQG15HS22NJ02D
Description
FIXED IND 22NH 350MA 420 MOHM
DataSheet
LQG15HS22NJ02D PDF
Material - Core:Air
Inductance:22 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):350 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):420mOhm Max
Q @ Freq:8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:1.9GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)