LQW03AW2N8C00D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.8NH 600MA 80 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQW03AW2N8C00D PDF
Type Description
Series:LQW03
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:2.8 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):80mOhm Max
Q @ Freq:44 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:14GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.021" L x 0.016" W (0.53mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)