LQG15WH3N5S02D
Description
FIXED IND 3.5NH 900MA 90 MOHM
DataSheet
LQG15WH3N5S02D PDF
Type:Multilayer
Material - Core:-
Inductance:3.5 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):900 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):90mOhm Max
Q @ Freq:23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:5.8GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5022R-271H
5022R-271H
FIXED IND 270NH 2.285A 70 MOHM
FIXED IND 1UH 47A 0.6 MOHM SMD
AISR-875-561L
AISR-875-561L
FIXED IND 560UH 360MA 1.72 OHM
FIXED IND 91NH 440MA 440 MOHM
LQG15WH3N5S02D
LQG15WH3N5S02D
FIXED IND 3.5NH 900MA 90 MOHM