MLG1005S4N7CTD25
Description
FIXED IND 4.7NH 700MA 250 MOHM
DataSheet
MLG1005S4N7CTD25 PDF
Type Description
Series:MLG
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:4.7 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):250mOhm Max
Q @ Freq:8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:4.5GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)