IHD3ER121L
Description
FIXED IND 120UH 1.6A 113 MOHM TH
DataSheet
IHD3ER121L PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:120 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):1.6 A
Current - Saturation (Isat):1.6A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):113mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)