EHEI201608A-R47M-Q7DG
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 470NH 4.1A 24 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
EHEI201608A-R47M-Q7DG PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.1 A
Current - Saturation (Isat):4.8A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):24mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package:0806
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)