LQW18AS11NG0CD
Description
FIXED IND 11NH 700MA 86 MOHM SMD
DataSheet
LQW18AS11NG0CD PDF
Type Description
Series:LQW18
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Air
Inductance:11 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):86mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:4GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)