UP1B-4R7-R
Description
FIXED IND 4.7UH 2.2A 54.4 MOHM
DataSheet
UP1B-4R7-R PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.2 A
Current - Saturation (Isat):2.6A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):54.4mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)