PM4346.201NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 200NH 52A 0.55 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PM4346.201NLT PDF
Type Description
Series:PM4346
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:200 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):52 A
Current - Saturation (Isat):110A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):0.55mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:130MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SMHC2511-R47MHF
SMHC2511-R47MHF
0.47UH, 20%, 4MOHM, 26AMP MAX. S
FIXED IND 100UH 275MA 3.72 OHM
45152C
45152C
FIXED IND 1.5UH 5.5A 17 MOHM
CRGH1206F2K61
CRGH1206F2K61
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/2W 1206
PM4346.201NLT
PM4346.201NLT
FIXED IND 200NH 52A 0.55 MOHM
SiT3373AC-4B9-30NX622.000000T
SiT3373AC-4B9-30NX622.000000T
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
RN732BTTD5602D25
RN732BTTD5602D25
RES 56K OHM 0.5% 1/8W 1206