S1008R-183G
Description
FIXED IND 18UH 200MA 5 OHM SMD
DataSheet
S1008R-183G PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:18 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):5Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:21MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)