HCM1A2213V2-150-R
Description
FIXED IND 15UH 17A 6 MOHM SMD
DataSheet
HCM1A2213V2-150-R PDF
Type Description
Series:HCM1AV2
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Iron Powder
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):17 A
Current - Saturation (Isat):24A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):6mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:5MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)