DFEH7030D-150M=P3
Description
FIXED IND 15UH 2.2A 147 MOHM
DataSheet
DFEH7030D-150M=P3 PDF
Type Description
Series:DFEH7030D
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:-
Material - Core:Iron Powder
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.2 A
Current - Saturation (Isat):3.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):147mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)