LQP03TG8N2J02D
Description
FIXED IND 8.2NH 200MA 1.4 OHM
DataSheet
LQP03TG8N2J02D PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Thick Film
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:8.2 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.4Ohm Max
Q @ Freq:12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:4.8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)