ASPI-0615FS-4R7M-T2
Description
FIXED IND 4.7UH 2.2A 43 MOHM SMD
DataSheet
ASPI-0615FS-4R7M-T2 PDF
Type Description
Series:ASPI-0615FS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.2 A
Current - Saturation (Isat):2.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):43mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)