CBC3225T3R3MR
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 1.04A 123.5 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CBC3225T3R3MR PDF
Type Description
Series:CB, C Type
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.04 A
Current - Saturation (Isat):2A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):123.5mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:160MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.106" (2.70mm)