CLF6045T-221M-H
Description
FIXED IND 220UH 500MA 780 MOHM
DataSheet
CLF6045T-221M-H PDF
Type Description
Series:CLF-H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):410mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):780mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)