AMDLA1004S-R56MT
Description
IND 0.56UH 25A 1.8MOHM SMD
DataSheet
AMDLA1004S-R56MT PDF
Type Description
Series:AMDLA1004S
Material - Core:Metal
Inductance:560 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):25 A
Current - Saturation (Isat):34A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)