TMS252012ALM-2R2MTAA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 2.6A 84 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
TMS252012ALM-2R2MTAA PDF
Type Description
Series:TMS-ALM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Thin Film
Material - Core:Metal
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.6 A
Current - Saturation (Isat):2.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):84mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PCMB063T-4R7MS
PCMB063T-4R7MS
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
PM4547.332NLT
PM4547.332NLT
FIXED IND 3.3UH 2.5A 205 MOHM
82474C
82474C
FIXED IND 470UH 70MA 16.8 OHM
TMS252012ALM-2R2MTAA
TMS252012ALM-2R2MTAA
SiT3372AC-2B3-33NU75.000000T
SiT3372AC-2B3-33NU75.000000T
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-4B2-30NE216.000000X
SiT3372AI-4B2-30NE216.000000X
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ HCSL