CDR7D28MNNP-8R0NC
Description
FIXED IND 8UH 2.6A 50 MOHM SMD
DataSheet
CDR7D28MNNP-8R0NC PDF
Type Description
Series:CDR7D28MN
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:8 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):2.6 A
Current - Saturation (Isat):2.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):50mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)