MLZ2012N1R0LT000
Description
FIXED IND 1UH 1.15A 60 MOHM SMD
DataSheet
MLZ2012N1R0LT000 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.15 A
Current - Saturation (Isat):220mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):60mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:160MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2 MHz
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1008-270K
1008-270K
FIXED IND 27NH 1.164A 90 MOHM
158S
158S
FIXED IND 1.5H 250MA 60 OHM CHAS