SC30681KT
Description
FIXED IND 680UH 54MA 60 OHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SC30681KT PDF
Type Description
Series:SC30, Sigma Inductors
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:680 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):54 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):60Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:4MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)