MHA0730SGR15MA
Description
FIXED IND 0.15UH 35A 0.9 MOHM
DataSheet
MHA0730SGR15MA PDF
Material - Core:-
Inductance:150 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):35 A
Current - Saturation (Isat):41A
Shielding:-
DC Resistance (DCR):0.9mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.283" L x 0.256" W (7.20mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)