NLV25T-R82J-EF
Description
FIXED IND 820NH 260MA 1 OHM SMD
DataSheet
NLV25T-R82J-EF PDF
Type Description
Series:NLV-EF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:820 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):260 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:260MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)