MPX1D2213L1R5
Description
FIXED IND 1.5UH 68A 1.2 MOHM SMD
DataSheet
MPX1D2213L1R5 PDF
Material - Core:Metal Composite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):68 A
Current - Saturation (Isat):60A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.2mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:17MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)