MCQ1V2012-R560-R
Description
FIXED IND 560NH 150MA 600 MOHM
DataSheet
MCQ1V2012-R560-R PDF
Type Description
Series:MCQ1V2012
Material - Core:-
Inductance:560 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):600mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:115MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VLS252010T-R47N
VLS252010T-R47N
FIXED IND 470NH 2.3A 48 MOHM SMD
MLG0603S5N6HT000
MLG0603S5N6HT000
FIXED IND 5.6NH 250MA 500 MOHM
FIXED IND 6.2UH 4.3A 24 MOHM SMD
MCQ1V2012-R560-R
MCQ1V2012-R560-R
FIXED IND 560NH 150MA 600 MOHM
015512
CPU BOARD INTEL ATOM X5 1.3GHZ
954FTN
954FTN
STEEL RULE,TIN,1/16"X1-1/4"X4'
SDU24EXTBC6
SDU24EXTBC6
EXT BATT CABLE FOR DC UPS 24V