MPL-AY1265-8R2
Description
FIXED IND 8.2UH 11.5A 12.5MOHM
DataSheet
MPL-AY1265-8R2 PDF
Material - Core:-
Inductance:8.2 µH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):11.5 A
Current - Saturation (Isat):18A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):12.5mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)