LQW18AN13NJ00D
Description
FIXED IND 13NH 600MA 130 MOHM
DataSheet
LQW18AN13NJ00D PDF
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:13 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)