AMDLA1306S-820MT
Description
IND 82UH 4A 132MOHM SMD
DataSheet
AMDLA1306S-820MT PDF
Type Description
Series:AMDLA1306S
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Metal
Inductance:82 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4 A
Current - Saturation (Isat):4.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):132mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)