PA4340.682NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 6.8UH 4A 76.2 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PA4340.682NLT PDF
Type Description
Series:PA4340.XXXNLT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4 A
Current - Saturation (Isat):4.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):76.2mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)