36401E22NJ
Manufacturer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22NH 90MA 2.65 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
36401E22NJ PDF
Type Description
Series:3640, Sigma Inductors
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Thin Film
Material - Core:-
Inductance:22 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):90 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.65Ohm Max
Q @ Freq:13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:2.8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.015" (0.37mm)