MLF1005LR10KT000
Description
FIXED IND 100NH 150MA 510 MOHM
DataSheet
MLF1005LR10KT000 PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):510mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:450MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)