P3519-221K
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 220NH 4.39A 20 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
P3519-221K PDF
Type Description
Series:P3519
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):4.39 A
Current - Saturation (Isat):9.21A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):20mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)