DC780-184K
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 180UH 4A 110 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
DC780-184K PDF
Type Description
Series:DC780
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):4 A
Current - Saturation (Isat):8.1A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):110mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.772" Dia (19.60mm)
Height - Seated (Max):0.831" (21.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LQP03TN27NJ02D
LQP03TN27NJ02D
FIXED IND 27NH 140MA 2.3 OHM SMD
FIXED IND 1UH 21A 2.5 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 2.75A 50.5 MOHM
NRS6045T4R5MMGK
NRS6045T4R5MMGK
FIXED IND 4.5UH 3.1A 39 MOHM SMD
DC780-184K
DC780-184K
FIXED IND 180UH 4A 110 MOHM TH
FUSE BOARD MOUNT 80MA 125VAC RAD
LAN02TA221J
LAN02TA221J
FIXED IND 220UH 75MA 13 OHM TH