MLG0402Q2N2ST000
Description
FIXED IND 2.2NH 200MA 800 MOHM
DataSheet
MLG0402Q2N2ST000 PDF
Type Description
Series:MLG-Q
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:2.2 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):800mOhm Max
Q @ Freq:2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.009" (0.22mm)