AIUR-06-220K
Description
FIXED IND 22UH 4A 43 MOHM TH
DataSheet
AIUR-06-220K PDF
Type Description
Series:AIUR-06
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):4 A
Current - Saturation (Isat):6.1A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):43mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.500" Dia (12.70mm)
Height - Seated (Max):0.710" (18.03mm)