MLF1005LR82KT
Description
FIXED IND 820NH 35MA 590 MOHM
DataSheet
MLF1005LR82KT PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:820 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):35 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):590mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:130MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:10 MHz
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)