WCLA1005V1-680-R
Description
FIXED IND 68NH 100MA 1.120
DataSheet
WCLA1005V1-680-R PDF
Type Description
Series:WCLA1005V1
Material - Core:-
Inductance:68 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):100 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.12Ohm Max
Q @ Freq:25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:1.62GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1812-100M
1812-100M
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
FIXED IND 180UH 510MA 980 MOHM
CLF10040T-470M-D
CLF10040T-470M-D
FIXED IND 47UH 1.3A 150 MOHM SMD
WCLA1005V1-680-R
WCLA1005V1-680-R
FIXED IND 68NH 100MA 1.120
208-8
SWITCH SLIDE DIP SPST 50MA 24V
SDA08H0SBR
SDA08H0SBR
SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24V
MBRB10H60HE3_A/I
MBRB10H60HE3_A/I
DIODE SCHOTTKY 60V 10A TO263AB